top of page
logo2.jpg

Witaj w KNAIR

O Kole Naukowym KNAIR

Kim jesteśmy?

Koło Naukowe Automatyków i Robotyków zostało założone jesienią 2009 roku przez kilku studentów I roku kierunku Automatyka i Robotyka. Koło prowadzi działalność zarówno naukową tj. realizacja własnych projektów oraz kształcenie jego członków jak i również dydaktyczno-społeczną – promocja uczelni oraz warsztaty organizowane w szkołach ponad gimnazjalnych.  W ten sposób członkowie koła nabywają wiedzę praktyczną z zakresu budowania robotów czy umiejętność pracy w grupie. Członkowie Koła naukowego są również zaangażowani w projektowanie oraz tworzenie robotów, które byłyby w stanie brać udział w zawodach robotów organizowanych na różnych polskich uczelniach. Obecnie Koło Naukowe liczy 15 członków. Opiekunem koła naukowego jest dr inż. Marcel Luzar.

Home: Homepage_about

Tworzenie własnych projektów

Robotyka

Projektuj i realizuj własne pomysły w ramach zajęć Koła! Po zapoznaniu się z podstawami robotyki i projektowania robotów moblinych budowanych w LEGO Mindstorms, weź udział w budowaniu robotów mobilnych z podzespołów elektronicznych i wystartuj w zawodach robotów! Wszystkie niezbędne komponenty zapewnia PWSZ w Głogowie. 

Poszerzenie wiedzy

Automatyka

Poszesz swoją wiedzę zdobytą na zajęciach o dodatkowe umiejętności związane z programowaniem sterowników PLC i paneli operatorskich HMI. Dysponujemy sprzętem firm: Siemens, GE, Fatek, Weintek i Astor. 

Ponadto, naucz się implementować systemu SCADA w środowisku Wonderware InTouch!

Home: Service

Wizytacje w firmach

Automatyka, robotyka i automatyzacja

Dzięku współpracy Koła z okolicznymi firmami jest możliwość zorganizowanych wyjazdów wizytacyjnych. Współpracujemy z firmą Sitech, Lumel, Volkswagen, KGHM Polska Miedź i wieloma innymi!

Promocja uczelni

Pokazy

Aktywne uczestnictwo w Kole przyczynia się do promocji PWSZ! Członkowie Koła przygotowują pokazy na m.in:

- Dolnośląski Festiwal Nauki

- Głogowskie Dni Nauki i Sztuki

- Dni Otwarte PWSZ

- Dni Dawcy Szpiku

- Warsztaty dla Szkół Średnich

Home: Contact

Napisz do nas

Twoje informacje zostały pomyślnie przesłane!

bottom of page